Eğitimler
Eğitim takvimi
Dr. Demet Karaali
Dr. Demet Karaali
Mindset Institute

Dr. Demet Karaali, İstanbul Erkek Lisesi ve İTU Matematik Mühendisliği’nin ardından yüksek lisansını İTU Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında, yurt içi ve yurt dışında, IT ve yöneticilik alanlarında çeşitli sertifika programlarına katılmıştır.

Kariyerine teknoloji alanında bir start-up tecrübesi ile başlamış olan Karaali, akabinde 2002 yılında Mercedes-Benz Türk AŞ’de Bilgi Teknolojileri biriminde göreve başlamıştır. Görevi süresince birçok IT projesini hayata geçirmiş,  paralelinde İTU Endüstri Mühendisliği programında teknoloji alanında yayınladığı tez ile doktor ünvanını almıştır.

2008-2010 yılları arasında Mercedes-Benz Türk AŞ’de Direktörler Kurulu Başkan Asistanlığı görevini yürütmüş, akabindeki 8 yıl boyunca Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama’dan sorumlu IT grup yöneticiliği yapmıştır. Görevi süresince Mercedes-Benz Satış ve Pazarlama birimlerinde ve bayilerinde kullanılan tüm IT uygulamaları ve süreçlerinin temel sahipliğini yapmıştır.

2018’den itibaren Mercedes-Benz Otomobil ve Hafif Ticari araçlar kapsamında IT fonksiyonunun liderliğini yapmakta, mevcut rolü olan CIO’luk kapsamında Türkiye pazarına ek olarak Daimler’in globaldeki 48 farklı pazarına IT hizmetleri sağlamaktadır. Kurum bünyesinde dijitalleşme alanında hayata geçirmiş olduğu projeler ile bir çok ödüle layık görülmüştür, ilgi alanları olan girişimcilik, değişim yönetimi, gelişim ve liderlik alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Bir kız çocuk annesi olan Karaali, özgünlük, çeşitlilik, öğrenme ve keşif değerlerini hayatının her alanında yaşatmaktadır.