Eğitimler
Eğitim takvimi Hakkımızda
Hakan AKBEN
Hakan AKBEN
Ex Adobe - Ex Samsung

CHIP ve IT Business Weekly dergilerinde teknoloji editörü olarak iş hayatına atıldı. AdobeSystems ve Samsung Electronics gibi alanında önemli işler yapan şirketlerin yerel ve küresel pazarlama ekiplerinde yönetici ve yönetilen pozisyonlarında çalıştı.

Bir ara tüm bunları bir kenara koyup girişimcilik modasına uydu ve ortağıyla Türkiye’nin önde gelen teknoloji haber sitelerinden www.silikonvadisi.tv’yi kurdu. Kısa süren televizyon programcılığı ve girişimcilik macerasından umduğunu bulamadı ve kurumsal hayata ses hızında dönüş yaptı.

Mesaili işinden arda kalan hayatında; “İşimize yarayacak teknolojiyi nasıl fark eder ve yönetebiliriz, pazarlama ve iletişim ile daha iyi bir hayat kurabilir miyiz, kendimizi gerçekleştirmek için neler yapabiliriz,” gibi meseleleri anlamayı dert edindi. Bu konularda öğrendiklerini ve fantastik düşüncelerini çeşitli dergilerde ve blogu yenizengin.com‘ da yazmaktadır. Bunların yanında uykusuz kara gecelerinde ve resmi tatil günlerinde mini app projeleriyle uğraşarak girişimcilik heyecanını ayakta tutmaya çalışmaktadır.