Eğitimler
Eğitim takvimi Workshop Takvimi

Eğitimle ilişkili veya kullanılacak teknolojiler.

Python Mysql Numpy pandas jupyter
Model Deployment Programı 24. Dönem
Eğitim süresince uygulanacak proje tabanlı ve uygulamalı derslerle sektörün ihtiyaç duyduğu tüm kritik becerilere sahip ol.
EĞİTİM DETAYLARI
Kalan Kontenjan 9 / 25
10 EYLÜL 2024
Hafta İçi / Hafta Sonu
6 Saat
Online Eğitim

Uzaktan Eğitim

Canlı Sınıf

KAYIT VE ÖDEME DETAYLARI
Fiyat, ödeme koşulları, eğitim konularının detaylı bilgisi için form doldurun

Tüm sorularınız için : 444 1 476 veya info@mindset.com.tr

DÖNEM
TARİH
GÜNLER
SAAT
KONTENJAN
NAKİT FİYATI / KREDİ KARTI
24. Dönem
10.09.2024
Hafta İçi / Hafta Sonu
6 Saat
25 / 9

Fiyatı görmek için formu doldurun

Model Deployment Programı 24. Dönem

444 1 476

NEDEN MODEL DEPLOYMENT PROGRAMI?

En Güncel Program Tasarımı

Gerçek hayata dokunan makine öğrenmesi modelleri oluşturmak istiyorsak bunların sadece kodunu yazmak yeterli değil. Son kullanıcı ile buluşturup bir uygulama haline getirmemiz gerekir, tam da bu yüzden model deployment konusu makine öğrenmesinin en önemli konularındandır.

Model deployment makine öğrenmesinin teorisi ve kodu ile gerçek hayat arasındaki köprüyü oluşturur.

Endüstri Standartlarını Öğren

Bu program oluşturduğunuz modelleri nasıl bir uygulama haline getirip, internet üzerinde host edebileceğinizi size öğretecek. Kursun sonunda model deployment konusunda güçlü bir teorik ve pratik bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

Öğrenirken Deneyim Kazan

Programı tamamladığınızda docker gibi konteynerleştirme teknolojilerini kullanarak model paketleme sanatında ustalaşın ve geliştirme, test ve üretim ortamları arasında tutarlılık sağlayacaksınız.

Yüksek trafikli sistemleri bile sorunsuz çalışmayı başaran Kubernetes ile dağıtılan modelleri ölçeklendirmenin ve yönetmenin ayrıntılarını öğreneceksiniz.

Flask ve FastAPI gibi frameworkler kullanarak makine öğrenimi modellerinin web uygulamalarıyla ve mikro hizmetlerle entegrasyonu keşfedeceksiniz.

Geniş Kapsamlı ve Yoğun Uygulamalı, Proje Tabanlı Öğrenme Modeli
Docker ile Konteynerleştirme
Hafif, compact ve kendi kendine yeten konteynerlar oluşturmayı öğrenerek Docker'da uzmanlaşın. Bu konteynerlar ile makine öğrenimi modellerini her ortamda tutarlı hale getirmeyi öğrenin.
Kubernetes ile Yönetim
Konteynerlaştırılmış uygulamaların Kubernetes ile orkestrasyonu konusunda bilgi edinin, gerçek zamanlı tahmin hizmetlerinin taleplerini karşılamak için modellerin dağıtımını, ölçeklenmesini ve yönetimini öğrenin.
Model Sunumu ve API'ler
Makine öğrenimi modellerini RESTful API'ler olarak açmayı öğrenin ve web uygulamaları ve hizmetlerine sorunsuz entegrasyon sağlayın. İstek işleme, yanıt biçimlendirme ve API sürüm yönetimi nüanslarını anlayın.

Program Dersleri

Model Deployment Programı aşağıda sıralanmış derslerden oluşmaktadır. Bu dersler eğitim dönemi içinde tamamlanmalıdır.

Model Deployment Temelleri

Makine öğrenimi modellerini prototip aşamasından tamamen entegre çözümlere dönüştüren deployment kavramının önemini anlayın. Planlama, test etme, dağıtım, izleme ve bakım dahil olmak üzere deployment yaşam döngüsünü öğrenin.

Deployment Stratejileri

Batch inference, gerçek zamanlı inference ve istek üzerine hesaplama gibi farklı model deployment stratejilerini keşfedin. Her bir yaklaşımın artılarını ve eksilerini anlayın ve uygulamanızın ihtiyaçlarına göre doğru stratejiyi nasıl seçeceğinizi öğrenin.

Konteynerlaştırme ve Sanallaştırma

Docker ve Kubernetes gibi araçları kullanarak konteynerlaştırme ve sanallaştırma kavramlarını derinlemesine inceleyin. Bu teknolojilerin model deployment için nasıl izole edilmiş, tekrarlanabilir ortamlar sağladığını ve geliştirme, test etme ve üretim arasında tutarlılığı nasıl sağladığını öğrenin.

Model Sunma Frameworkleri

TorchServe, TensorFlow Serving ve ONNX Runtime gibi model servis frameworklerini öğrenin. Bu araçların modelleri verimli bir şekilde API'ler aracılığıyla servis etmeye ve model sürümlerini yönetmeye nasıl yardımcı olabileceğini anlayın.

Ölçeklenebilirlik ve Yük Dengeleme

Farklı kullanım yüklerini karşılamak için model deployment süreçlerinizi ölçeklendirme tekniklerini ve mimarisini öğrenin. Yük dengeleme, yatay ve dikey ölçeklendirme arasındaki farkı ve bulut hizmetlerini ve otomatik ölçeklendirme gruplarını nasıl kullanacağınızı anlayın.

Model Deployment için API Tasarımı

Makine öğrenimi modellerini uygulamalara entegre etmek için RESTful API tasarımının ilkelerini anlayın. Kullanıcıların modellerinizle etkileşim kurmalarına izin veren API'leri nasıl tasarlayacağınızı,uygulayacağınızı öğrenin.

İzleme ve Kayıt Tutma

Güvenilirlik ve performansı sağlamak için dağıtılan modellerde izleme ve kayıt tutmanın önemini keşfedin. İzlenecek önemli metrikleri, uyarı kurulumunu ve modellerinizi gidermek ve iyileştirmek için kayıt tutmayı kullanmayı öğrenin.

Sürekli Entegrasyon ve Sürekli Dağıtım (CI/CD)

Makine öğrenimi bağlamında CI/CD süreçlerini anlayın.Güncellemelerin hızlı ve güvenilir bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için modellerin test edilmesini, oluşturulmasını ve dağıtımını otomatikleştirmeyi öğrenin.

KURUMSAL BAŞVURU
Bu eğitimi kurumsal olarak planla ve uygula Mindset Institute kalitesi ve denetimi altında takımın veya şirketin için eğitim planla. Yeni beceriler kazanmanıza, çalışanlarınızın gelişimini yönetmenize ve işgücünüzü eğitmenize nasıl yardımcı olabiliriz?
KAYIT ve ÖDEME

DETAYLI BİLGİ İSTE

Şimdi kendin veya şirketin için eğitim planla

Fiyat, ödeme koşulları, eğitim konularının detaylı bilgisi için form doldurun

Eğitim ücretini kim karşılayacak?
*
*
*
*
*