Eğitimler
Eğitim takvimi Hakkımızda
Mustafa UZUNER
Mustafa UZUNER
Kraft Foods - Mondelez International

1968 İstanbul doğumlu olan Mustafa Uzuner Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetten sonra dil öğrenimi ve işletme eğitimi için Kanada’ya gitti.2004 yılında University Of Lethbridge ‘den uzmanlığı Finans üzerine yaptığı Bachelor of Management diploması ile mezun oldu. Mezuniyetten sonra 2 sene Kanada ‘da finansal analist olarak çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra Marsa KJS de İç kontrol departmanında çalıştı. Kraft ve Marsa ayrılınca   Kraft’ta İç kontrolde devam etti. Kraft’ta KAR gıdanın alımıyla yapılan organizasyonel değişikliklerle oluşan Fabrika Satınalma Müdürlüğü pozisyonuna geldi.

Satınalma’da başlayan bu deneyimi şirketten ayrılana kadar 11 sene devam etti. Fabrika Satınalmasındaki görevinden 3 sene sonra Ülke Satınalma pozisyonuna getirildi. Kraft-Cadbury birleşmesinden sonra büyüyen yeni Satınalma Organizasyonun da başına atandı. Bu görevinde yeni Satınalma Departmanın reorganizasyonu ve verimliliğin artırılması konusunda birçok başarıya imza attı. Bağlı olduğu EEMEA bölgesinde birçok ödül kazandı. Kraft’ın Kraft Foods ve Mondelez International olarak ikiye ayrılmasından sonra 2012 yılında “Central South East Europe” da bölge direktörlüğü pozisyonuna atandı. Bu görevinde 1,2 Milyar Dolarlık bir harcamayı yönetti. 15 ülke satınalma müdürü kendisine raporladı.

2013 yılında EEMEA bölgesinde Ticari İndirek Malzeme Satınalma Direktörlüğü pozisyonuna getirildi. Bu pozisyonda bölgedeki tüm Pazarlama, Satış, İnsan Kaynakları, Bilgi İşlem harcamalarının yönetimi kendisine bağlandı. Firmada başlatılan Satınalmanın yeniden yapılandırılmasında önemli görevler aldı. Bölge için önemli sözleşmeleri yenilenmesini sağladı. Yeni yapılanmada Türkiye dışında bir görev almak istemediği için şirketten ayrıldı. Şu anda firmalara Satınalma konusunda danışmanlık hizmeti ve eğitimler veriyor.