Eğitimler
Eğitim takvimi Fine Arts

Eğitimle ilişkili veya kullanılacak teknolojiler.

Swift
Swift ile Programlama Eğitimi
Bu program süresince elde edeceğiniz alan bilgisiyle kariyeriniz ve çalıştığınız kurumda fark yaratacaksınız.
EĞİTİM DETAYLARI
Eğitim takvimi açıklanacaktır.
Eğitimi takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
48 Saat ( 6 Hafta )
Online Eğitim

Uzaktan Eğitim

Canlı Sınıf

KAYIT VE ÖDEME DETAYLARI
Fiyat, ödeme koşulları, eğitim konularının detaylı bilgisi için form doldurun

Tüm sorularınız için : 444 1 476 veya info@mindset.com.tr

Swift ile Programlama Eğitimi

444 1 476
EĞİTİM İÇERİĞİ

Genel Bilgi

Sıfırdan başlayarak verilecek eğitime, katılımcıların şahsi bilgisayarını getirmesi gerekmektedir.

Bu kursumuz ile günümüzde sektörlerden gelen tüm taleplere en hızlı cevap verebilen programlama dili olan Swift'i öğrenerek programlamaya adım atacaksınız.

 

Tüm modülleri tamamladığınızda Swift'de profesyonel olarak çalışma yetkinliği açısından büyük bir aşama kaydetmiş olacaksınız. Swift hem küçük hem de büyük projelere uyarlanabilir bir dildir. Bu sebeple program geliştirme zamanınız diğer dillere kıyasla büyük ölçüde kısalacaktır.

 

Genel Bilgi
1. İOS için Xcode ve InterfaceBuilder'a giriş

Politikaları; Xcode Giriş: Temel iOS Uygulama ve Oyun Gruplarının Demosu; Gerçek bir proje oluşturmak için Xcode'da gezinme: Öykü Panoları, Kaynak dosyaları ve bunları birbirine bağlama, Hiyerarşi ve görünüm niteliklerini görüntüleme, Kısıtlamaları kullanarak Otomatik Yerleşim: Neden ve Nasıl, Boyut sınıfları ve birden çok aygıt sınıfı için bir arabirim tasarlama

2.Swift ile Model Geliştirme

Hızlı dil şartları: Diziler, Sözlükler, fonksiyonlar, Opsiyoneller, Kontrol Akışı, Yapılar Numaraları ve Sınıfları, Oyun Alanları. Swift Foundation sınıflarının elemanları, CocoaTouch Foundation Framework, Kullanıcı Arayüzüne basit bağlantılar.

Swift tipi sistem (temel türler, tuples, sayılar, yapılar, sınıflar, fonksiyon ve protokoller), jenerikler, opsiyonel ve kapanışlar üzerinde büyük önem verilecektir. Bu daha sonra Swift Standart Kütüphanesi'nin harita / azaltma fonksiyonlarında geliştirilen işlevsel programlamanın kapanış geçiş stilini içerecek şekilde genişletilecektir.

3. Swift ile Çizim

UIKit Çerçevesi, Temel hata ayıklama, Model / Görünüm / Denetleyiciye Giriş, iOS Uygulamasının Yapısı, destek kodu ve UI arasındaki ilişki (Referanslar ve Çıktılar); Temel özel çizim (2D Kuvars kütüphanesi); Dokunuşlar ve Hareketler, Yanıtlayıcı zinciri, Renk modelleri, Alfa, Resimler, Metin

4. Model / Görünüm / Denetleyici

Örgütsel kavramlar: ayrı model sınıfları, gözlenen özellikler ve bildirimler UIKit, UIKit yapı taşları içinde temel etkileşimli kontroller: Görünümler ve Görünüm Kontrolörleri; önemli UIKit interaktif ve ekran widget'ları, Temel özel çizim (2D Kuvars kütüphanesi); Dokunuşlar ve Hareketler

5. Kaydırılabilir Görünümlere, Sekmelere ve Sayfalara Giriş

Çerçeveler ve Sınırlar, ScrollViews TableViews CollectionViews ve denetleyicileri, Sekmeli Görünümler ve denetleyicileri, PageController

6. Eşzamansız Ağ Erişimi

Ağdan veri getirme ve JSON ile çalışma. Veri depolama: UserDefaults, Keychain ve CoreData. Off-main thread erişim ve zamanlama teknikleri.

7. XCTest, Bellek Yönetimi ve Cihazları ve Nihai Proje Desteği

Birim Testleri ve UI testleri yazmak için XCTest kullanma. Eğitmen tarafından seçilen projeye özel dikkat gösterilir.

PROGRAM HEDEFİ

PROGRAM HEDEFİ

Swift'i diğer dillerden daha hızlı yazacağınız için programlama mantığının tüm temel kavramlarını anlamak sizin için kolaylaşacaktır. Swift'e giriş kursumuz, bu dilde bilmeniz gerekenleri adım adım size sunmaktadır.

 

Swift'in temelleri, dizileri, değişkenleri ve veri türlerini tanımakla başlayıp, döngülere ve koşullar ile programlama temellerimizi güçlendireceğiz. Temelleri güçlendirirken bolca fikir üretip, uygulama yapacağız. Ardından oluşturacağımız yeni fonksiyonları, kendi tanımlayacağımız veya gerçek hayattan aldığımız problemleri çözmek için kullanacağız. Problemlere çözüm üretirken de içimizdeki programcı yetkinliğini ve yaratıcılığı da açığa çıkartmış olacağız.  

 

Bu kurs için katılımcıların temel bilgisayar kullanımı ve çok az da olsa programcılık bilgisine sahip olmaları, kursta başarılı olmaları için önemli bir avantaj olacaktır.

Eğitimin amacı Swift programlama dilini öğretmek ve katılımcıların kütüphane kullanım bilgilerini ilerletmektir. 

KİMLER KATILMALI

KİMLER KATILMALI

Programlamayla daha önce tanışmamış olup, sıfırdan programlama öğrenmek isteyenler ,

Daha önce Swift'de programlama yapmamış, başka dillerde tecrübeli ve Swift'e giriş yapmak isteyen programcılar,

Nesne-merkezli programlama öğrenmek isteyenler,

Yazılım geliştirmek isteyenler ve bu alanında kariyer yapmak isteyen herkes için uygun bir eğitim programıdır. 

KAYIT ve ÖDEME

KAYIT ve ÖDEME

Bilgi ve Kayıt için lütfen form bilgilerini eksiksiz doldurun. En kısa zamanda size dönüş yapıp gerekli işlemlerle ilgili olarak bilgi verilecektir.

Ödeme Seçenekleri:

Kredi Kartıyla Peşin Ödeme

Kredi Kartına Taksitli Ödeme ( Online / Bonus – Maximum – Paraf – World )

EFT / Havale ile ödeme.

KURUMSAL BAŞVURU
Bu eğitimi kurumsal olarak planla ve uygula Mindset Institute kalitesi ve denetimi altında takımın veya şirketin için eğitim planla. Yeni beceriler kazanmanıza, çalışanlarınızın gelişimini yönetmenize ve işgücünüzü eğitmenize nasıl yardımcı olabiliriz?