Eğitimler
Eğitim takvimi Dijital Akademi
Viki HANDELİ TURNA
Viki HANDELİ TURNA
Hepsiburada - Payment Technologies

1980 yılında İstanbul'da doğdu.

Sırası ile Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi (1998), Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü (2003) ve Sabancı Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’ndan (2005) mezun oldu.

2005 yılında fatura, ekstre basım ve plastik kart üretimi yapan Hobim firmasında yazılımcı olarak iş hayatına başladı. Çalışma hayatına hastane ve sigorta yazılım sistemleri ile devam etti. 

2007 yılında Eteration firmasına girdi ve Akbank, Halkbank gibi bankalar için kredi kartı verme süreçlerinin oluşturulması, eskiyen bankacılık sistemlerinin yenilenmesi gibi işlerde yazılımcı ve analist olarak çalıştı.

2010 yılında ödeme işleyici bir firma olan Provus’a girdi ve pek çok yerli ve yabancı bankaya hizmet veren ATM Yönetim Sistemlerinin geliştirilmesinde rol aldı.

2013 yılında MasterCard’ın Provus’u satın alması ile birlikte MasterCard bünyesinde ATM Hizmetleri, nakit yükleme algoritmaları, kart sertifikasyonu, EMV kartların toplu taşımada kullanımı gibi konularda analist olarak çalışmaya devam etti.

2018 yılı itibarı ile rotasını e-ticaret ve ödeme sistemlerine çevirdi. Bu tarihten beri Doğan Online çatısı altında Hepsiburada.com ve Hepsipay’in tüm ödeme süreç ve entegrasyonlarını tasarlayan ve geliştiren ekipte Product Owner olarak çalışmaktadır. Bu kapsamda standart e-ticaret ödeme seçeneklerinin uygulanmasının yanı sıra çok kartla ödeme, bireysel kredi entegrasyonu, cüzdan uygulamaları gibi pek çok farklı çözümün geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.